płyty poliuretanoweOferta naszej hurtowni obejmuje płyty poliuretanowe, wykonane z użyciem pianki PIR. Produkt ten już od dawna znany jest w amerykańskim i zachodnioeuropejskim budownictwie, a teraz przebojem podbija Polskę.

Na naszym rodzimym rynku, płyty poliuretanowe wciąż pozostają młodym produktem. Początki ich stosowania datuje się na wczesne lata 90., jednak znaczną popularnością cieszą się dopiero od niedawna. W procesie ich produkcji, wykorzystywana jest pianka PIR. To właśnie ten materiał stoi za niezwykłymi właściwościami płyt.

Sekret niezwykłej skuteczności pianki (w zakresie izolacji termicznej), leży w jej budowie chemicznej, a konkretnie – w układach poliizocyjanuranowych. Stosowanie płyt poliuretanowych niesie ze sobą masę korzyści. Dzięki wyjątkowo niskiemu współczynnikowi przewodzenia ciepła, znacznej redukcji ulega ilość energii, niezbędnej do ogrzania obiektu. Przekłada się to na niemałe oszczędności finansowe, jednak w tym miejscu, nie można nie wspomnieć także o korzyściach dla środowiska. Z tego właśnie względu, płyty poliuretanowe znajdują szerokie zastosowanie w budownictwie ekologicznym.

Przeczytaj więcej.