stalO szerokim zastosowaniu stali w budownictwie, zadecydowały przede wszystkim unikalne właściwości tego materiału. Ze względu na znaczną wytrzymałość na ściskanie, zgniatanie i skręcanie, stop żelaza z węglem jest podstawą konstrukcji wielu obiektów gospodarczych, przemysłowych, handlowych i mieszkalnych.

Jednolita struktura i stałe właściwości mechaniczne to nie jedyne atuty stali. Nie do przecenienia jest także łatwość obróbki tego metalu, dzięki czemu możliwe jest nadawanie mu niemal dowolnej formy i stosowanie szerokiego wachlarza metod łączenia. Współczesna technologia wyeliminowała właściwie wszystkie wady stali, wśród których należy wymienić niską odporność na korozję i działanie wysokich temperatur.

W budownictwie, stal wykorzystywana jest przede wszystkim do wznoszenia konstrukcji budynków, jednak nie jest to jedyne zastosowanie tego materiału. Ze względu na łatwość utrzymania w całkowitym okresie eksploatacji, stal trudnordzewiejąca to także podstawowy materiał we wszelkich realizacjach estetycznych. Dotyczy to zarówno zewnętrznej, jak i wewnętrznej części budynku.

Zobacz więcej tutaj.